Василь Якович Чебаник

Батько абетки щирої мови України

Заслужений діяч мистецтв України

Член-кореспондент Національноі академіі мистецтв України

Професор кафедри графічного дизайну  державної академіі декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені М.Бойчука

Лауреат національної премії  України імені Тараса Шевченка

Василь Чебаник

Василь Якович Чебаник працює у галузі книжкової графіки, мистецтва шрифту, інтролігації. Оригінальний інтерпретатор образів літературної класики, втілюваних засобами гравюри на пластику та офорті. Створив оригінальні композиції написів, у яких шрифт окрім інформаційної функції виконує й естетично-образну. Особиста художня практика митця у книговидавничій сфері, педагогічна діяльність, виховання молодих талантів, його майстер-класи, участь у форумах і конференціях з питань розвитку культури рукописного шрифту відчутно вплинули на розвиток культури шрифту в Україні. Вільний майстерний малюнок, графічна експресія, переконлива образність, глибока проникливість у змістово-стильову тканину і сутність літературного твору стали прикметними рисами В. Чебаника як автора ілюстрацій до численних книжкових видань та інших різновидів графіки. Останнє десятиліття цілком відданий інтролігації книжок, брав участь у конкурсах українських видань, виконував ексклюзивні роботи, за які відзначений «Почесною грамотою Президії Верховної Ради України», дипломом «Івана Федорова», дипломом «Георгія Якутовича» та ін. Священна фраза художника: «Спочатку було слово».

Після 2000 року займається майже виключно «Графікою української мови».

Шрифти Василя Чебаника використовуються Національною академією мистецтв України, Національною академією образотворчого мистецтва і архітектури, Київським державним інститутом декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука, Національним університетом «Києво-Могилянська академія».

Ініціатива впровадження «Абетки» Чебаника була підтримана Загальними зборами Національної академії мистецтв України 20 червня 2017 року (протокол № 2).

Shopping Cart
  • Your cart is empty.