20-річчя абетки

Двадцятиріччя проєкту “Графіка української мови”. Рутенія.

10 листопада 2021 у Музеї книги і друкарства України (вул. Лаврська, 9) відбулась урочиста презентація, присвячена присвячена “Дню української писемності та мови” і 20-річчю проєкту “Графіка української мови” (абетка Рутенія) видатного художника-графіка, заслуженого діяча мистецтв України, Лауреата Національної премії України ім. Тараса Шевченка, члена-кореспондента Національної академії мистецтв України, професора Василя Яковича Чебаника. ❗ У ході презентації, за допомогою онлайн-зв’язку, Василь Якович зробив важливу та урочисту Заяву

Презентація відбулася за ініціативи Музею книги та друкарства, Громадської Ініціативи #інфоВАРТА та за підтримки Національного університету “Києво-Могилянська академія”, Національної академії мистецтв, Синодального управління військового духовенства Православної Церкви України, Публічної бібліотека імені Лесі Українки м. Київ, Українського інституту національної пам’яті.

📕 20 років тому, у жовтні 2001 року, заслуженим діячем мистецтв України, членом-кореспондентом Національної академії мистецтв України, професором, лауреатом Національної премії України імені Тараса Шевченка Василем Яковичем Чебаником було започатковано проєкт з відновлення візуального зображення української мови – «Графіка української мови» (абетка Рутенія)

🚩 Мета проекту «Графіка української мови» – впровадження зримого та сучасного образу української мови – кириличної абетки на основі історично існуючої рутенської, надавши їй форм сучасної європейської пластики.

🚩 Незалежна Україна, як суверенна держава, повинна володіти всіма символами державності і перш за все, державною мовою з відповідним їй традиційним засобом візуального зображення.

І саме в цій царині, Василем Яковичем зроблено надзвичайно багато для повернення нашій мові її ідентичного вигляду. 📕 Розроблені десятки гарнітур українських шрифтів та авторських написів, котрими оформлено церемоніальний екземпляр Конституції для присяги Президентом у ВРУ та Посвідчення Президента України, Дипломи Шевченківської премії, візуальна символіка Києво-Могилянської Академії, Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, Публічної бібліотека імені Лесі Українки та багато інших творів, історичних пам’яток та комерційних об’єктів.

🚩 У ході зустрічі відбулась:

① презентація нових зразків оцифрованих шрифтів проєкту «Рутенія»

② нової книги Василя Яковича “Графіка української мови”

③ сайту https://abetkarutenia.com.ua проєкту «Графіка української мови / Абетка Рутенія»

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Shopping Cart
  • Your cart is empty.